Profil

7284_8949(6)zmensene2

PhDr. Ing. Martin Pospíchal  (*1978)


Profesní odbornost zaměřená na zvládání psychické zátěže a stresu v komerčním sektoru a u klientů v náročných životních a pracovních situací. Dále na oblast propojení “těla a mysli”, především s důrazem na souvislosti mezi psychikou a imunitním systémem člověka. Patnáct let zkušeností s aplikací psychologických poznatků v profesní praxi. Spolupráce s mnoha společnostmi v ČR i zahraniční, podrobněji viz, reference.

  • Vysokoškolské vzdělání v jednooborové psychologii (PhDr. Mgr).

  • Vyučuji na Univerzitě Karlově, katedře psychologie aplikaci psychologických poznatků v praxi (psychologie v pracovním prostředí, klinická psychologie, psychologie stresu) a psychodiagnostika. Absolvovaný výcvik v krizové intervenci a praxe v oblasti psychodiagnostiky a poradenství.

  • Jsem členem České lékařské společnosti (JEP) a členem výboru psychoonkologické sekce při České onkologické společnosti JEP (Linkos). Dále aktivní člen mezinárodní psychoneuroimunologické společnosti (PNIRS).

  • Rád chodím s lidmi po horách. Jsem horský průvodce a psycholog Společnosti horské medicíny. Školím horské průvodce v oblasti zvládání psychické zátěže a stresu. Mám dlouholeté zkušenosti s využitím horského prostředí pro regeneraci duševních sil člověka.